Fitness FlapJack

NATURAL

Složení: 

Pšeničná mouka hladká

vaječné bílky,

cukr,

sůl,

vlašské ořechy,

lískové ořechy,

pistácie,

bílá čokoládová ganache.

Spousta lidí si myslí, že slovo FlapJack pochází z Anglie, protože první zmínka je v Shakespearově díle Periklés, kde rybář hostí Perikla FlapJackem. Ale pravý původ je ze Severní Ameriky, kdy v koloniální době existoval “Johnny cake”. Ten byl velice oblíben, protože byl z obyčejných surovin dostupných všem lidem. Postupně se místo dortu dělali pouze palačinky nebo kousky z ovse či kukuřice. Když se vrstvy palačinky promazali sladkým krémem nebo marméladou, opět z toho byl dort, který nesl název FlapJack.

Náš dort se nese v této tradici. Vrstvy těsta jsou tvořeny pouze bílkem a moukou podobně jako palačinky.Těsto je díky bílku lehké a křehké. Protože je v těstě minimum cukru, tak jsme nazvali tento dort fitness. Vrstvy těsto jsou spojeny naší vlastní bílou čokoládovou ganache, která vytváří v kombinaci s těstěm exkluzivní chuťový zážitek. Dort je zdoben třemi druhy ořechů, které dotvářejí chuť a dodávají příjemnou hořkost k čokoládové ganachi.

 

Dort vydrží v zachlazeném stavu při teplotě 2-6°C až 14 dnů. Před konzumací nechte dort rozvonět při pokojové teplotě pár hodin.

V roce 2019 získal mimořádné ocenění v regionální soutěži potravin Ústeckého kraje.

Hmotnost: 1200g / 580,-Kč

- ručně vyrobené těsto

- ručně mleté a pražené ořechy         

- vlastní vyrobený karamel 

- vlastní vyrobená čokoláda 

  • Facebook Crioso Chocolate
  • YouTube CriosoChocolate

©2017 Crioso Chocolate

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now