Crioso Coffee - Catimor

Plantáž je od města Pu’er vzdálena asi 150 kilometrů. Cesta tam však trvá téměř 4 hodiny. Silnice neustále stoupá a klesá v horském terénu přes údolí řeky Lancang do vesnice Cizhulin. Zde, v nadmořské výšce 1520 m.n.m., se rozkládají 2 plantáže společnosti Pu’er Huangguan o celkové rozloze asi 123 ha s odrůdou Catimor. Catimor je odrůda z hybridu Timoru (HdT) a Caturry. Káva je hutná a zemitá, což je dáno oblastí Pu'eru. Krásně pění díky genům robusty.

Lidé z Huang Guan vyvinuli svou vlastní unikátní zemědělskou technologii k pěstování sazenic, pěstování kávových stromů a řízení farmy. Jedná se o typický vzor plantáže kávy z deštného pralesa, kde jsou stromy kávy vysázeny pod stromy lesa. Tímto způsobem chrání ekosystém a realizuje udržitelný rozvoj.

Plantáž má více než dvacetiletou tradici a většinu z produkce 3000 t ročně kupuje společnost Nestle, Starbucks a Louis Dreyfus.

Tato plantáž se již tradičně řadí do TOP 10 čínských pěstitelů kávy. Kávovníky hnojí pouze přírodním hnojem. Boby se po ruční sklizni čistí mokrou cestou a pak suší na slunci. Po usušení se káva zbavuje plev suchou cestou na strojích dovezených přímo z Kolumbie a dále se třídí a balí.

Káva z plantáže má pravidelně vysoké hodnocení SCAA, v roce 2014 získala 84 bodů, vloni získal 81,2 bodů a letos 82,78 bodů, což ji dlouhodobě řadí mezi nejlepší výběrové kávy v Číně.

 

Náš prodej je z mikrolotu, který byl následně odeslán na SCAA hodnocení. Zrna jsou velikostně přetříděna.

Káva je v BIO kvalitě, což je doloženo BIO certifikátem.

Tato káva získala 82,78 bodů v SCAA hodnocení.

Káva byla sklizena v lednu 2017 v Pueru (Cizhulin),

dopravena do ČR v červenci 2017.

Kávu pražíme pravidelně, aby měla intenzivní aroma a chuť.

Hmotnost: 1000g

  • Facebook Crioso Chocolate
  • YouTube CriosoChocolate

©2017 Crioso Chocolate

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now